Connect with us

DĘBNO

200 skradzionych samochodów. Gang z Dębna przed sądem

Opublikowane

w dniu

600 zarzutów, blisko 200 skradzionych aut i 40 oskarżonych – trwa proces gangu zajmującego się kradzieżą aut. Sprawa toczy się będzie przez gorzowskim sądem. Oskarżeni to w większości mieszkańcy Dębna.

 

Za szefa gangu uznaje się 48-letniego Arkadiusza B., zasiada on na ławie oskarżonych wraz z grupą 39 innych osób. Większość to mieszkańcy Dębna i okolic.

Jak informują przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości, gang ma na swoim koncie niemal 200 skradzionych pojazdów, głównie samochodów marki Volkswagen i Seat. Jak mówi Lidia Wieliczuk, rzecznik Sądu Okręgowego w Gorzowie:

– Kradzieże miały miejsce w latach 2008-2012, były to kradzieże z włamaniami, z których oskarżeni uczynili sobie stałe źródło dochodów. Do kradzieży dochodziło na terenie Niemiec, a prokuratura ujawniła ponad 100 pokrzywdzonych.

Śledczy nad sprawą pracowali 8 lat, pierwszego aresztowania dokonano już w 2012 roku. Proces rozpoczął się blisko rok remu, do tej pory odbyło się sześć rozpraw. Kolejna zaplanowana jest na 19 stycznia.

Oskarżonym m.in za udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: ESKA Gorzów