Connect with us

MYŚLIBÓRZ

8 lat za wypadek, w którym zginął kolega

Opublikowane

w dniu

Prokuratura Rejonowa w Myśliborzu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który w maju spowodował wypadek. W wyniku tego zdarzenia śmierć poniósł jadący z nim pasażer.

 

Do wypadku doszło 23 maja 2020 roku, na drodze powiatowej w okolicy Karska, mężczyzna spowodował wypadek drogowy, w wyniku którego śmierć na miejscu poniósł jadący z nim pasażer.

Jak informuje biuro prasowe Prokuratury Okręgowej w Szczecinie:

– Na podstawie zgromadzonego w toku śledztwa materiału dowodowego ustalono, iż w dniu 23 maja 2020 roku, podejrzany wspólnie z kolegą jechał samochodem marki Volkswagen. Około godz. 22:00, jadąc drogą powiatową w okolicy Karska, nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że nie zachował szczególnej ostrożności i nie dostosował prędkości i techniki jazdy do zaistniałych warunków drogowych, w wyniku czego zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Podejrzany w  chwili wypadku był trzeźwy. Na skutek przedmiotowego zdarzenia, w wyniku rozległych obrażeń wielomiejscowych, śmierć na miejscu poniósł pasażer pojazdu – brzmi informacja.

W toku postępowania prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji oraz zakazu opuszczania kraju. Te środki zapobiegawcze były również stosowane w chwili kierowania aktu oskarżenia do sądu.  

Podejrzany (lat 42) nie był wcześniej karany sądownie, w toku śledztwa przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśniania korespondujące z ustaleniami faktycznymi poczynionymi w toku postępowania.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.