Connect with us

BARLINEK

Barlinek u progu rewolucji energetycznej? „Las Barlinka ma już ponad 15 milionów drzew”

Opublikowane

w dniu

W Rzeczpospolitej ukazał się obszerny wywiad z Michałem Sołowowem, który jest przedsiębiorcą i inwestorem, najbogatszym Polakiem według magazynu „Forbes”. Wspomina on Barlinek i stawia go jako przykład.

 

Wśród licznych firm Michała Sołowowa wymienić można m.in. producenta płytek i ceramiki sanitarnej Cersanit, producenta podłóg drewnianych Barlinek, sieć sklepów Komfort czy chemiczny Synthos.

Przedsiębiorca został zapytany przez dziennikarzy Rzeczpospolitej o plany inwestycyjne w obszarze redukcji emisji CO2, jak również o to, dlaczego postanowił włączyć się do tej rewolucji energetycznej?

– Nasza planeta to jedyne miejsce, w którym dziś żyjemy, musimy o nie dbać, dla siebie, dla naszych dzieci, wnuków. W pewnym sensie intuicyjnie, a może trochę świadomie przyłączyliśmy się do tej rewolucji już 15 lat temu. Barlinek jako pierwszy w Polsce zaczął sadzić las i robi to do tej pory. Za każdą paczkę sprzedanych desek sadzi jedno drzewo. W efekcie las Barlinka ma już ponad 15 mln drzew, a spółka od ponad dziesięciu lat ma ujemne emisje CO2. Barlinek jest zresztą unikalny w tym obszarze. Kupując drewno z lasu, wykorzystuje je w stu procentach – produkuje deski, pellet, energię elektryczną, ciepło i chłód. We wszystkich firmach podejmujemy daleko idące działania zmierzające do dekarbonizacji. Jestem przekonany, że to słuszny trend – odpowiada przedsiębiorca.

15 milionów drzew… przyznajcie, ta statystyka robi wrażenie!