Connect with us

BARLINEK

Burmistrz Barlinka pokazuje swój majątek. Ma najtańsze mieszkania w mieście?

Opublikowane

w dniu

Jak wskazuje nasz czytelnik, burmistrz Barlinka, Dariusz Zieliński ma cztery mieszkania, które mają rekordowo niską cenę. Jakby tego było mało, pomimo szybko rosnących cen na rynku nieruchomości, jego mieszkania… mają wartość stałą.

 

Zaglądamy do oświadczenia majątkowego Dariusza Zielińskiego za 2020 rok.

Okazuje się, że jest on współwłaścicielem 4 mieszkań: kolejno o powierzchni 60 metrów kwadratowych (według oświadczenia burmistrza Barlinka wartość nieruchomości wynosi 100 tys. zł), 52 metrów kwadratowych (o wartości 100 tys. zł), 45,97 metrów kwadratowych (o wartości 207 tys. zł) i 33,66 metrów kwadratowych (owartości 293 tys. zł). O ile posiadanie nieruchomości nie zaskakuje, to dobra inwestycja, o tyle ich cena… już dziwi. Tak tanich mieszkań na barlineckim rynku nieruchomości można szukać ze świecą. I jakby tego było mało, w ubiegłym roku wartość mieszkań była identyczna, w ciągu ostatnich miesięcy nie zyskały na wartości ani grosza, pomimo, że ceny nieruchomości w całej Polsce szybko drożeją, nawet o 12% w skali roku (w zależności od lokalizacji).

Według oświadczenia majątkowego, Dariusz Zieliński zarobił w ubiegłym roku z tytułu wykonywanej pracy blisko 138 000 złotych i kolejnych 14 300 zł na wynajmie mieszkania. Otrzymał także 25 000 złotych darowizny.

Co ciekawe, burmistrz Barlinka nie ma (według oświadczenia majątkowego) żadnych ruchomości o wartości powyżej 10 tysięcy złotych: żadnego wartościowego księgozbioru, biżuterii, czy innego majątku. Natomiast posiada niewiele ponad 22 tysiące złotych oszczędności, w ubiegłym roku tych oszczędności miał blisko 208 tysięcy złotych.