Connect with us

NAJNOWSZE INFORMACJE

Coraz więcej samorządowców nie chce przynależności partyjnej

Opublikowane

w dniu

Koalicja Samorządowa – Tak dla Polski! razem w sejmiku na Dolnym Śląsku. Porozumienie o współpracy podpisali we Wrocławiu radni z Ruch Samorządowy Tak Dla Polski oraz Ogólnopolska Koalicja Samorządowa. Jednym z liderów inicjatywy jest Prezydent Szczecina, Piotr Krzystek.

 

To pierwsze regionalne porozumienie radnych z tych dwóch ogólnopolskich struktur samorządowych, dlatego we Wrocławiu spotkali się liderzy Koalicji Samorządowej – Tadeusz Czajka z Tarnowa Podgórnego i Piotr Krzystek oraz przedstawiciele Tak dla Polski – Jacek Karnowski prezydent Sopotu i Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Samorządowcy przyjęli trzy wspólne cele: przywrócenie DECENTRALIZACJI władzy i SUBSYDIARNOŚCI jako zasad ustrojowych w Polsce; przywrócenie SAMODZIELNOŚCI I SWOBODY decyzyjnej samorządu w zakresie wykonywanych zadań na rzecz mieszkańców; przywrócenie SZACUNKU i ZDROWYCH relacji we współpracy organów centralnych i samorządowych, stanowiących o sile Polski.

Coraz więcej samorządowców, także z regionu – Choszczna, Barlinka, Pyrzyc, Gryfina, Goleniowa czy Stargardu przyłącza się do Koalicji Samorządowej, chcąc samorządowej niezależności, z dala od partii politycznych.