Connect with us

EDUKACJA

Ferie z karabinem w dłoni? WOT zaprasza na szkolenia

Opublikowane

w dniu

Program „Ferie z WOT” jest kierowany przede wszystkim o pełnoletnich uczniach szkół średnich, studentach oraz nauczycielach. Może być to także alternatywa dla tradycyjnych wyjazdów np. na obozy zimowe. Po ubiegłorocznej akcji szkoleń kilkuset ochotników wstąpiło w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej.

W tym roku „Ferie z WOT” będą prowadzone we wszystkich Brygadach OT na terenie całego kraju. Większość jednostek szkolenie podzieli na dwie części. W pierwszym etapie ochotnicy zostaną powołani na dwa dni w grudniu. Wtedy otrzymają wyposażenie i zostaną przeszkoleni z zakresu BHP i zasad przeciwpożarowych. Z kolei główna część szkolenia, poligonowa odbędzie się w okresie ferii zimowych zgodnie z ogólnopolskim harmonogramem w poszczególnych województwach. Szkolenie zakończy uroczysta przysięga.

– Żeby zdążyć do zimy, osoby zainteresowane służbą w WOT, powinny już teraz złożyć wniosek kontaktując się z rekruterami WOT lub udać się osobiście do Wojskowej Komendy Uzupełnień, właściwej swojemu zameldowaniu – namawiają żołnierze WOT. – Służbę w WOT można następnie odbywać w miejscu zamieszkania (nauki, studiów), nie musi to być miejsce zameldowania.

Szczegółowe informacje oraz kontakt do rekruterów z poszczególnych województw można znaleźć na stronie WOT >>>