Connect with us

DĘBNO

I Ty możesz zostać Orłem Biegowym

Opublikowane

w dniu

 

Trzy biegi o uznanej marce łączą siły, dzięki czemu miłośnicy długodystansowego biegania w Polsce otrzymują szansę uczestnictwa w nowatorskim, niepowtarzalnym projekcie.

 

Rzeczywistość zdominowana miesiącami walką z pandemią koronawirusa sprawia, że wszyscy potrzebujemy nowych, dodatkowych bodźców do działania, do powrotu do zdrowych nawyków, o których niestety w dużej mierze zdążyliśmy zapomnieć. Świat sportu to także miejsce stałych różnokierunkowych zmian powodujących, że nadal ta dziedzina życia potrafi być ekscytującą, emocjonującą, zaskakująca.

 

Świadomi tych zdarzeń organizatorzy trzech biegów, o ustalonej przez lata bardzo wysokiej marce, doceniani nie tylko na krajowym rynku, łączą swoje siły dając amatorom długodystansowego biegania nowe, nieznane dotąd wyzwanie. Maraton Dębno, Hunters Grodziski Półmaraton „Słowaka” i Bieg po Plaży w Jarosławcu – trzy wyjątkowe wydarzenia łączy od teraz jeden tytuł „Orły Biegowe”.

 

Każdy śmiałek, który zgłosi się, wystartuje i ukończy biegową trójkę będzie mógł dumnie chwalić się tytułem „Orła”, a na mecie cyklu w Jarosławcu czeka go nie tylko wyjątkowy finał, z licznymi atrakcjami, ale także szczególne nagrody z dedykowanym, nietuzinkowym i niepowtarzalnym medalem włącznie.

 

Właśnie ruszają zapisy do wszystkich trzech wydarzeń biegowych. Na śmiałków czeka w kwietniu maraton (10.04.2022), w czerwcu półmaraton (12.06.2022) i na początku lipca 15-cie kilometrów między innymi po piaskach nadbałtyckiej plaży (3.07.2022).

 

– Postanowiliśmy napędzić się wspólnie rozwojowo i zaproponować nowe wyzwanie, które do tej pory w Polsce nie miało precedensu. Jest ono na pewno poważne, ale jest wykonalne. Dlatego zapraszam biegaczy do udziału w trzech, chyba najbardziej rozpoznawalnych biegach w swojej kategorii w drodze do tytułu Orła Biegowego – podsumował podpisanie porozumienia burmistrz Grodziska Wielkopolskiego, Piotr Hojan.

 

– Ciągle pracujemy nad nowymi wyzwaniami, nowy pomysł, nowy projekt biegowy, ma tak naprawdę podkreślić rangę tych wielkich trzech wydarzeń sportowych w Polsce i zachęcić jak największą liczbę naszych rodaków do biegania. Chcę wziąć czynny udział we wszystkich wydarzeniach i chcę zdobyć pierwszego Orła – ambitnie zapowiedział burmistrz Dębna, Grzegorz Kulbicki. 

 

– Znakomita współpraca samorządowa oraz biegowa spowodowała, że wpadliśmy na pomysł by stworzyć wspólnie nowy cykl biegowy w Polsce. Z całego serca już teraz zapraszam – na śmiałków czekamy w Jarosławcu – stwierdził wójt Postomina, organizatora Biegu po Plaży w Jarosławcu, Janusz Bojkowski.

 

I kolejna ważna informacja, która z pewnością ucieszy biegaczy. Biorąc pod uwagę właśnie to nowe wyzwanie organizatorzy Maratonu Dębno po raz pierwszy znieśli wszelkie limity uczestnictwa w wydarzeniu, tak by jak największe grono śmiałków miała szansę uczestnictwa w tym nowym wyzwaniu.

 

Zapisy na wszystkie trzy biegi właśnie ruszyły.

Jako pierwszy zaprasza Maraton Dębno – tylko jego ukończenie daje przepustkę do kolejnej odsłony wyzwania „Orły Biegowe”.

 

Link do zapisów: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=6647

 

Źródło: http://www.maratondebno.pl/orly-biegowe,389.html