Connect with us

DĘBNO

Jadłodzielnia działa już 2 lata!

Opublikowane

w dniu

 

 

Kilka dni temu minęła 2. rocznica działalności Jadłodzielni Dębno. W ciągu tego trudnego dla mieszkańców roku udało się uratować ponad 12 ton żywności oraz obdarować potrzebujących środkami czystości, które zostały zebrane przez uczniów Zespołu Szkół Stowarzyszenia Oświatowego im. Ignacego Łukasiewicza w Dębnie.

 

Do Jadłodzielni wejść może każdy, kto chce się poczęstować pieczywem, produktami z marketów czy zostawić nadmiar swoich wypieków, dań czy zapasów. Dzięki piekarniom „Joanna” i „Oskroba” z Dębna, sieci handlowej Netto Polska z ul. Włościańskiej i Biedronce z Myśliborza, możliwe jest przekazywanie pełnowartościowych produktów ludziom potrzebującym, którzy przez 6 dni w tygodniu odwiedzają Jadłodzielnię.

 

Jubileusz nie obył się bez tortu, chrustów i symbolicznego toastu, który wzniosła pani zastępca burmistrza, Joanna Stąsiek-Janicka. Obecny był również burmistrz Dębna, Grzegorz Kulbicki, który z uznaniem wypowiadał się o działalności Jadłodzielni i pytał o pilne potrzeby.

 

Wolontariusze w osobach szefowej Jadłodzielni – Emilii Balcarczyk, Ewy Bajkiewicz z Rady Seniorów, Marii Woś z Rady Sołeckiej w Grzymiradzu, Edyty Szyfman z OPS w Dębnie, Anatola Wierzchowskiego z Rady Seniorów oraz Mirosława Wujdy – znakomitego Ratownika Żywności zgłosili swoje uwagi i pomysły działalności Jadłodzielni, życząc sobie i gościom, by w pandemii uchronili swoje zdrowie i by udało się zachęcić inne markety oraz placówki gastronomiczne do przekazywania Jadłodzielni zbędnej żywności.

 

Jadłodzielnia ponawia apel również do mieszkańców miasta i okolicznych wiosek o korzystanie z jej zasobów lub przynoszenia nawet słoika zbędnej zupy.

 

Jadłodzielnia mieści się przy ulicy Słowackiego 50 (na wprost skrzyżowania z ulicą Piłsudskiego) i czynna jest od poniedziałku do soboty w godz. 9-10.

Osoby zainteresowane pomocą mogą kontaktować się poprzez fanpage Jadłodzielni www.facebook.com/Jadłodzielnia Dębno lub e-mail: jadłodzielniadebno@gmail.com.