Connect with us

BARLINEK

Kolędy nie będzie? Jest decyzja arcybiskupa

Opublikowane

w dniu

Kolędy w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej nie będzie… przynajmniej nie teraz. Została przełożona na inny termin – postanowił metropolita szczecińsko-kamieński, abp Andrzej Dzięga.

Spodziewacie się księdza? Póki co do Was nie przyjdzie, a na pewno nie na zasadach, jakie do tej pory obowiązywały. Trzeba przygotować się na formułę wizyty duszpasterskiej bardziej indywidualnej i rozciągniętej w czasie na cały rok, tłumaczą przedstawiciele szczecińskiej Kurii. Nie oznacza to jednak, że księża całkowicie zrezygnują z kolędy.

„Wszelkie wizyty w czasie pandemii mogą być rozważane jedynie z zachowaniem aktualnych przepisów sanitarnych i z odpowiednim wcześniejszym przygotowaniem wiernych oraz z uszanowaniem ich wrażliwości” – zaleca metropolita szczecińsko-kamieński.

W poniedziałek rzecznik Konferencji Episkopatu Polski jezuita ks. Leszek Gęsiak powiedział, że ze względu na sytuację epidemiologiczną, tegoroczne wizyty duszpasterskie zostały odwołane, przesunięte na późniejszy czas lub odbędą się w zmienionej formie, w zależności od decyzji biskupa miejsca.

A arcybiskup Dzięga zdecydował, że do czasu, kiedy obowiązuje czerwona strefa w ramach reżimu sanitarnego wywołanego epidemią, kolęda na dotychczasowych zasadach się nie odbędzie.