Connect with us

PORADY

Kolory w kuchni. Bartosz Matławski mówi o najnowszych trendach

Opublikowane

w dniu

Dać się ponieść szaleństwu i wybrać kolorowe szafki kuchenne? A może postawić na naturalne drewno albo bezpieczną biel? – projektant Bartosz Matławski przybliża najnowsze trendy i zdradza, jaki styl zawsze będzie modny.

 

Tajemnicą idealnej kuchni jest połączenie estetyki z funkcjonalnością. Właśnie dlatego wielkim zainteresowaniem cieszą się kuchnie na wymiar, w których można sobie wszystko indywidualnie dopasować. Ale duży wybór to czasami też sporo wątpliwości, chociażby w kwestii kolorystyki.

Fronty w soczystych kolorach

Dzisiaj nic nie stoi na przeszkodzie, by postawić na fronty kuchenne w swoim ulubionym kolorze. Może to być soczysta limonka, modny pudrowy róż czy intensywny i tajemniczy fiolet. Warto stawiać na fronty lakierowane, które pięknie odbijają światło i sprawiają, że kuchnia staje się elegancka i nowoczesna. Błyszczące fronty zapewniają nam także efekt glamour, więc można wprowadzić w swoje wnętrza odrobinę luksusu.

– Decydując się na kolorowe, wyraziste fronty, należy pamiętać o tym, by reszta aranżacji była stonowana. Z barwnymi szafkami dobrze komponują się gładkie białe blaty. Taka stylizacja nie powinna przytłaczać wnętrza – radzi Bartosz Matławski.

Klasyka zawsze modna

Jeśli nie chcemy ryzykować, możemy się zdecydować na rozwiązania, które są ponadczasowe i zawsze będą się świetnie prezentować. Kolorowe fronty to zazwyczaj trendy i moda, która może szybko przeminąć, dlatego nad takim wyborem należy się dobrze zastanowić. Osoby, które wolą bezpieczne aranżacje, mogą postawić na tradycyjne drewniane kuchnie, które nawet po 20 latach pięknie się prezentują i do wszystkiego pasują. Z kolei nowoczesnym trendem, który również wydaje się być ponadczasowy są białe kuchnie. Możemy postawić na fronty w stylu bardziej tradycyjnym, jak i bardzo nowoczesnym i minimalistycznym.

– Biel i drewno to ponadczasowe rozwiązania które zawsze będą modne. Jeśli się na nie zdecydujemy, to będą cieszyć nasze oczy, niezależnie od tego, co akurat będzie trendy – dodaje projektant.

Ponadczasowe piękno czy gorące trendy? Każde rozwiązanie to świetna propozycja na zyskanie pięknej kuchni. Nowoczesne meble mają także taką zaletę, że jeśli kolory frontów nam się znudzą, to możemy je w prosty sposób wymienić i nadać naszemu wnętrzu zupełnie inny wyraz.