Connect with us

DĘBNO

Kto zasłużył na „Złote Dęby”?

Opublikowane

w dniu

Ruszył nabór wniosków o nagrodę roku „Złoty Dąb”, kandydować mogą osoby, które wyróżniały się indywidualna działalnością, jak również organizacje pozarządowe oraz instytucje działające na terenie Gminy Dębno, które uzyskały szczególnie znaczące osiągnięcia w roku 2020, mające znaczenie dla Gminy Dębno lub jej mieszkańców.

Jakie osiągniecia będą brane pod uwagę podczas przyznania dorocznych nagród dla wyjątkowych osobowości na ternie gminy Dębno? Do wyróżnienia można zgłosić osoby lub organizacje, które przyczyniły się do rozwoju gospodarczego gminy, do rozwoju społecznego lub kulturalnego, do promocji oraz osiągnięć Gminy Dębno w kraju lub za granicą lub przysporzyły gminie korzyści materialnych i duchowych.

“Złote dęby” Przyznawane są od 2001 r.

Zachęcam organizacje, stowarzyszenia, osoby prawne, a także grupy mieszkańców do wytypowania kandydatów, którzy w minionym roku szczególnie zasłużyli się dla naszej gminy – mówi burmistrz Dębna, Grzegorz Kulbicki.

W 2019 r. Osobowością roku został Maciej Patynowski, natomiast za rozwój gospodarczy wyróżniono PHU BESTT sp. j. Tomasz Bieniasiewicz, Bogumił Ratajczak, Stanisław Dobropolski.

Wnioski należy składać w zamkniętej kopercie w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Dębnie do dnia 15.02.2021r.

 

Foto: Laureaci z 2019 roku. Źródło UMIG Dębno