Connect with us

NAJNOWSZE INFORMACJE

Kuba, który próbował zatrzymać pijanego kierowcę potrzebuje naszej pomocy

Opublikowane

w dniu

Jakub Znojek w wigilijny wieczór próbował zatrzymać pijanego kierowcę, jednak ten z premedytacją go staranował.

 

Pod koniec ubiegłego roku, Kuba po wigilijnej kolacji postanowił spotkać się ze swoją dziewczyną. Para podczas jazdy zauważyła samochód, który jechał slalomem, bez włączonych świateł. Kuba zjechał na stację benzynową, zaczął rozmawiać z kierowcą i szybko się przekonał, że ten jest pijany. Wezwał policję, a gdy Jakub otworzył drzwi, aby wysiąść z auta, został z premedytacją staranowany.

Próba zatrzymania kierowcy, by ten nikomu nie zagrażał skończyła się dla chłopaka złamaniem obojczyka, połamaniem żeber, co spowodowało przebicie płuca oraz pęknięciem czaszki. Przeszedł już dwie operacje, trepanację czaszki i składanie kości twarzoczaszki.

Na początku jego stan określano jako śmiertelny, jednak w tym momencie jest stabilny. Wiadomo jednak, że będzie wymagał rehabilitacji, aby wrócić do zdrowia, co wiąże się ze sporymi kosztami. Bliscy Jakuba proszą o nawet symboliczne wpłaty na zbiórkę pod adresem: https://www.siepomaga.pl/jakub-znojek. Członkowie jego rodziny zapowiedzieli, że środki, których nie wykorzystają na leczenie mężczyzny, zostaną przekazane dla innych potrzebujących.

23-letni Szczecinianin po skończeniu technikum samochodowego miał w planach zostanie kierowcą zawodowym. Według bliskich jest młodym i pogodnym chłopakiem, który w tym momencie potrzebuje najbardziej środków i rehabilitantów, którzy pomogą mu wrócić do zdrowia.