Connect with us

DĘBNO

Masakra piłą mechaniczną w Różańsku

Opublikowane

w dniu

To może być jedna z najciekawszych imprez w tym roku. Do Różańska przyjadą najsilniejsi i najlepsi drwale. Wezmą udział w turnieju, którego trudy zniosą tylko najtwardsi i najbardziej wytrwali. Organizatorzy wierzą, że sytuacja epidemiologiczna pozwoli na dobrą zabawę.

 

Różańska masakra piłą mechaniczną, czyli… Turniej Drwali! Jeśli epidemia nie pokrzyżuje planów, to 17 lipca w niewielkiej miejscowości pod Dębnem, odbędzie się jedna z najciekawszych imprez plenerowych w tym roku na terenie powiatu myśliborskiego.

– Celem tej imprezy jest integracja środowiska leśników z obszaru Nadleśnictwa Różańsko, Dębno i Myśliborza, a także dostarczenie nie lada atrakcji mieszkańcom Różańska oraz całego powiatu myśliborskiego – mówi Andrzej Lewandowski, pomysłodawca turnieju i założyciel Koła Chłopów Wiejskich w Różańsku. – Społeczność Różańska oraz stowarzyszenia działające tutaj od wielu lat z niezwykłą kreatywnością podchodzą do organizacji czasu wolnego. Turniej drwali to kolejny przykład tej nieszablonowej aktywności – dodaje.

Imprezę przygotowuje Koło Chłopów Wiejskich w Różańsku we współpracy z Nadleśnictwem Różańsko. Podczas zawodów zmierzą się zespoły okolicznych zakładów usług leśnych, już teraz chęć rywalizacji zgłosiło pięć teamów najtwardszych drwali z okolicy.