Connect with us

INWESTYCJE

Masz stary piec? Możesz otrzymać 7 500 złotych!

Opublikowane

w dniu

Można składać wnioski o przyznanie grantu na modernizację źródła ciepła. Jeśli macie stary piec lub kocioł opalany węglem, możecie otrzymać nawet 7 500 zł na jego wymianę.

 

Zachodniopomorski Program Antysmogowy już w Myśliborzu. Jak informują władze gminy, można składać wnioski o przyznanie grantu w ramach projektu pn. „Ograniczenie emisji zanieczyszczeń powietrza w Gminie Myślibórz poprzez wymianę źródeł ciepła w budynkach/lokalach mieszkalnych”.

Warunkiem udziału w programie jest wymiana pieca lub kotła opalanego węglem. Z programu mogą skorzystać osoby fizyczne legitymujące się tytułem prawnym do nieruchomości, w których nie jest prowadzona działalność gospodarcza. Grant przyznaje się w wysokości 7 500 zł za likwidację kotła lub pieca opartych o spalanie węgla i zmianę źródła ciepła w jednym lokalu mieszkalnym lub budynku jednorodzinnym.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej Gminy Myślibórz oraz w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Myśliborzu (pok. 114), tel.: 95 747 91 74.