Connect with us

BIZNES

Mieli wspierać przedsiębiorczość, a jest polityczna agitacja

Opublikowane

w dniu

Idea była zacna! Kiedy ogłaszano powstanie oddziału Północnej Izby Gospodarczej w Dębnie, deklarowano działalność na rzecz przedsiębiorców. Po roku z tych haseł zostało niewiele. Zamiast realnego wsparcia są polityczne spotkania… tylko jednej partii.

 

Kilka dni temu odbyło się w Dębnie spotkanie mieszkańców i przedsiębiorców z politykami. Do miasta przyjechała polityczna elita Platformy Obywatelskiej z Marszałkiem Senatu, Tomaszem Grodzkim na czele. Dyskusji było sporo, ale nie przekłada się to na realną pomoc dla przedsiębiorców.

Co ciekawe, na spotkaniu zabrakło polityków innych ugrupowań.

To nie pierwszy raz, kiedy dębnowski oddział PIG zorganizował spotkanie, na którym pierwsze skrzypce grali politycy PO. Co ciekawe, żadne inne oddziały Północnej Izby Gospodarczej, w Choszcznie, Myśliborzu, czy Świnoujściu nie organizują podobnych spotkań, pomimo, że władze tych oddziałów współpracują z samorządowcami.

Już wcześniej były przypadki, gdy zrzeszeni w Dębnie przedsiębiorcy sygnalizowali zbyt duże, polityczne zaangażowanie władz Izby. Część przedsiębiorców w Dębnie zrezygnowała z przynależności do organizacji.

 

 

Foto: FB PIG Dębno