Connect with us

DĘBNO

Mistrzostwa Polski w maratonie wracają do Dębna… ale czy się odbędą?

Opublikowane

w dniu

Polski Związek Lekkiej Atletyki zdecydował: tegoroczne Mistrzostwa Polski w maratonie kobiet i mężczyzn odbędą się w Dębnie. Nie widomo, czy epidemia nie pokrzyżuje jednak planów, a dyrekcja do dziś nie udzieliła nam informacji o sposobie przeprowadzenia imprezy.

 

W ubiegłym roku ze względu na pandemię koronawirusa sprawa maratońskich mistrzostw Polski okazała się skomplikowana. Impreza ostatecznie odbyła się 6 grudnia w położonym w województwie opolskim Olesnie, ponieważ Dębno w ostatniej chwili zrezygnowało z organizacji biegu w związku z wprowadzeniem rządowych obostrzeń.

Tegoroczna impreza mistrzowska zaplanowana jest na 18 kwietnia. Nie wiadomo, czy się odbędzie z powodu epidemii. Dla organizatorów będzie to duże wyzwanie logistyczne, należało będzie zapewnić wszystkim uczestnikom maksimum bezpieczeństwa i postępować zgodnie z reżimem sanitarnym.

Już w połowie stycznia pytaliśmy władze OSiR-u w Dębnie o to, w jaki sposób zamierza organizować tegoroczny maraton. Do dziś Dyrektor Stanisław Lenkiewicz, ani żaden z jego pracowników nie odpowiedział nam na zadane pytania. Nieoficjalnie natomiast słychać sygnały, że ośrodek nie jest przygotowany na organizację tak dużej imprezy w zachowaniem wszystkich zasad reżimu epidemiologicznego.

Tytułów mistrzowskich z 2020 roku bronić będą Kamil Jastrzębski i Aleksandra Lisowska. Oboje w Olesnie uzyskali nowe rekordy życiowe, odpowiednio 2:12:58 i 2:30:47, ale nie udało im się wywalczyć minimum na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Dębno będzie gospodarzem Mistrzostw Polski Kobiet w Maratonie już po raz 27., a Mistrzostw Polski Mężczyzn po raz 33.