Connect with us

DĘBNO

Mistrzowie fotografii w Dębnie

Opublikowane

w dniu

14 stycznia 2022 roku w sali widowiskowej Dębnowskiego Ośrodka Kultury miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Był to koncert „Powrót do korzeni” i promocja albumu „Życie w Dolinie Odry” Piotra Fishera Rosińskiego i Piotra Piznala.

 

Ten piątkowy wieczór obfitował w hipnotyzujące dźwięki i urzekające swoją głębią obrazy wyświetlane na dużym ekranie. Panowie opowiedzieli o całym procesie powstawania albumu, prezentując przy okazji zdjęcia ze swoich wypraw. Następnie sceną zawładnął Piotr Fisher Rosiński, który w czterech muzycznych setach („Sen”, „Maj”, „Świt” i „Płyniemy”) połączył elektroniczne dźwięki z odgłosami natury. Zgromadzona publiczność nie kryła zachwytu tą formułą wydarzenia.

 

Album fotograficzny „Życie w Dolinie Odry” to opowieść Piotra Piznala i Piotra Fishera Rosińskiego o najpiękniejszych zakątkach Doliny Dolnej Odry od Mostu Siekierkowskiego po Szczecin. Niezliczone godziny spędzone w terenie, kilometry wędrówek i dźwigania sprzętu oraz wiele nieprzespanych nocy zaowocowały wykonaniem fotografii, od świata roślin i zwierząt, poprzez krajobrazy i zdjęcia lotnicze, skończywszy na nocnych pejzażach z tysiącami gwiazd w tle. Do albumu dołączona jest wyjątkowa płyta, do powstania której inspiracją było wieloletnie obcowanie wszystkimi zmysłami z przyrodą. W elektronicznych kompozycjach można usłyszeć różnorodne dźwięki natury – od rykowiska, przez jesienne przeloty żurawi, do pierwszej wiosennej burzy.

Jeden egzemplarz albumu został przekazany na licytację zasilającą Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

 

Foto: DOK