Connect with us

MYŚLIBÓRZ

Mundurowi bezlitośni. Zatrzymali prawo jazdy piratowi drogowemu

Opublikowane

w dniu

Myśliborscy policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy samochodu marki Ford, który o 51 km przekroczył dopuszczalną prędkość. Mężczyzna jechał drogą nr K 26 w miejscowości Sobienice z prędkością 101 km/h. Kierujący, który w rażący sposób złamał przepisy ruchu drogowego, stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

 

Policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu, podczas kontroli prędkości na drodze K-26  w Sobienicach, zatrzymali kierowcę, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 101 km/h. Za kierownicą Forda siedział 60-letni mieszkaniec powiatu międzyrzeckiego. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym.

Ponadto kierujący wzbogacił swoje ,,konto” o punkty karne i zgodnie z obowiązującymi przepisami, funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Myśliborscy policjanci przypominają, że w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie w trakcie prowadzonej kontroli drogowej obligatoryjnie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na okres 3 miesięcy. Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3-miesięcznym okresie, oznacza jego wydłużenie do 6-miesięcy. Kolejny raz kiedy kierujący zostaje zatrzymany za kierowanie pojazdem bez prawa jazdy skutkuje zaś cofnięciem uprawnień.