Connect with us

BARLINEK

Najlepsze położne z województwa w Dębnie!

Opublikowane

w dniu

Elżbieta Herbin została zwyciężczynią siódmej edycji konkursu „Położna na medal” w województwie zachodniopomorskim.

 

Sukces położnych z naszego powiatu! Elżbieta Herbin została zwyciężczynią siódmej edycji konkursu „Położna na medal”. Konkurs ma na celu podnoszenie w społeczeństwie świadomości roli, jaką położne odgrywają dzisiaj w opiece okołoporodowej. Pani Elżbieta pracuje w zawodzie od 40 lat. Prowadzi także Szkołę Rodzenia w Dębnie.

Ale to nie koniec sukcesów. Na drugim miejscu w konkursie wojewódzkim uplasowała się kolejna położna z Dębna! To Agata Staszczuk. Na czwartym miejscu w zachodniopomorskim sklasyfikowana została Karolina Baraniak z Barlinka.

Jak informują organizatorzy konkursu, plebiscyt ma pokazać, że położna to nie tylko troskliwość i opiekuńczość, ale także coraz wyższe kompetencje medyczne i związana z nimi odpowiedzialność.

Pomysłodawcą kampanii jest Akademia Malucha Alantan, która od lat angażuje się w propagowanie bezpiecznego i zdrowego stylu wśród rodzin i podnoszenie świadomości związanej z opieką okołoporodową i wychowaniem dzieci. Mecenasem kampanii została marka OKTASEPTAL.

 

Foto: Elżbieta Herbin/materiały prasowe