Connect with us

DĘBNO

NARODZIE, POMÓŻMY PRZYRODZIE!

Opublikowane

w dniu

Koło Gospodyń Wiejskich w Różańsku startuje z realizacją projektu „NARODZIE, POMÓŻMY PRZYRODZIE!” dofinansowanego z Program Społecznik.

 

Celem inicjatywy jest aktywizacja mieszkańców w zakresie troski o środowisko naturalne, rozwijanie wiedzy w temacie ekologii oraz promowanie działań proekologicznych. Na inicjatywę złożą się m.in. wycieczka do Parku Narodowego „Ujście Wart” w Chyrzynie (przejście unikatową ścieżką przyrodniczą „Ptasim Szlakiem”), konkurs wiedzy ekologicznej, wspólne sprzątanie Różańska, integracyjne ognisko z kiełbaskami. Pierwszym z zaplanowanych działań jest natomiast konkurs plastyczny „EKOLOGIA W OCZACH DZIECKA”.

 

Zapraszamy do udziału dzieci z roczników 2006-2020 z Różańska. Regulamin konkursu dostępny jest w świetlicy wiejskiej w Różańsku.

 

Szczegółowych informacji udziela pomysłodawczyni przedsięwzięcia: Justyna Baranowicz – sołtys Różańska, wiceprzewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Różańsku (telefon 693 581 524).

 

Więcej informacji o projektach Różańska, prawdopodobnie najbardziej aktywnego sołectwa na terenie gminy Dębno, znajdziecie na profilu facebookowym RÓŻAŃSKO.