Connect with us

BARLINEK

Nasze firmy wyróżnione w prestiżowym konkursie

Opublikowane

w dniu

 

Andrzej Sobieski i firma HOMAX oraz Ewelina Czaplińska, menager placówki Banku Santander w Dębnie, zostali wyróżnieni w konkursie Przedsiębiorca Roku 2021 w kategorii Społeczna Odpowiedzialność Biznesu za działalność na rzecz lokalnej społeczności. Nagroda trafiła również do Gospodarczego Banku Spółdzielczego w Barlinku.

Organizator prestiżowego konkursu, Północna Izba Gospodarcza, to jedna z największych organizacji zrzeszających przedsiębiorców w kraju, od niedawna ma swój oddział w Dębnie. W kapitule konkursu zasiadali wybitni ludzie biznesu, agencji gospodarczych, czy też przedstawiciele nauki.

– Wybór najlepszych firm w regionie nie był łatwy – zdradza Piotr Wolny, dyrektor biura Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie. – Każda zgłoszona firma mogła się pochwalić znaczącymi sukcesami, to znamienne, szczególnie w tych trudnych dla przedsiębiorców, covidowych czasach. W powiecie myśliborskim znalazły się aż trzy firmy w gronie laureatów – dodaje.
W kategorii „Przedsiębiorstwo zatrudniające od 51 do 250 zatrudnionych” wyróżniony został Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Barlinku (GBS Bank). Z kolei w kategorii „Społeczna Odpowiedzialność Biznesu” uhonorowane zostały dwie firmy z Dębna: Andrzej Sobieski i firma HOMAX oraz Ewelina Czaplińska, menager placówki Banku Santander w Dębnie.

– Kapituła doceniła zaangażowanie w działalność na rzecz lokalnej społeczności – tłumaczy Piotr Wolny. – Bez wątpienia obie firmy z Dębna zasługują na uznanie, nie wątpię, że nadal będą aktywne i nadal będą przykładem dla wielu innych przedsiębiorców w obliczu idei łączenia biznesu ze środowiskiem, w którym się funkcjonuje – dodaje.

Andrzej Sobieski po odebraniu nagrody nie krył zadowolenia, ale jak pisze w social mediach:

– Może to zabrzmi trochę banalnie, ale dawanie daje dużo więcej przyjemności niż branie, a pieniądze warte są nie tyle, ile można za nie kupić, ale tyle, ile dobrego dzięki nim można uczynić. Rzeczy materialnych nikt z nas na drugą stronę nie zabierze, a po sobie pozostawimy tylko pamięć taką, jaką wypracujemy sobie swoim życiem i uczynkami.

Ewelina Czaplińska wypowiada się w podobnym tonie. Podkreśla, że nagroda daje jej olbrzymią satysfakcję, ponieważ jest dowodem na to, że jej działalność jest dostrzegana, ale zaznacza od razu, że:

– Pomaga się nie dla nagród, ale dlatego, że ma się taką potrzebę serca. Oczywiście nie spoczniemy na laurach i z całym moim zespołem nadal i jeszcze mocniej będziemy wspierać mieszkańców regionu na tyle, na ile będziemy mogli. Chcemy naszą pasją zarazić innych przedsiębiorców oraz zachęcić zarówno ich, jak i lokalną społeczność do brania udziału w naszych przedsięwzięciach – dodaje.

Finałowa gala z wręczeniem nagród odbyła się w miniony czwartek w Szczecinie.