Connect with us

NAJNOWSZE INFORMACJE

„Nie jest mi wstyd, nawet ciut ciut” – mówi radna PiS

Opublikowane

w dniu

Ogólnopolskie media grzmią o facebookowych przeprosinach radnej PiS, Małgorzaty Jacyny-Witt. To radna Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, a więc osoba, w której kompetencjach są miedzy innymi decyzje o przyszłości naszego regionu.

 

W lutym 2019 r. na antenie TVP Szczecin radna Sejmiku z ramienia PiS, Małgorzata Jacyna-Witt stwierdziła, że Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Regionalnego w roku poprzedzającym „nie miała właściwych procedur i regulaminów do zarządzania 420 mln zł oraz że pieniądze te zostały przejęte bez procedur, które obowiązywały wcześniej w Banku Gospodarstwa Krajowego”. Zarząd ZARR uznał, że te ta wypowiedź naruszyła dobre imię Agencji i złożyła pozew przeciwko prawicowej radnej. Sąd uznał rację Agencji i nakazał Jacynie-Witt przeprosiny za te słowa, zobowiązał ją również do zamieszczenia przeprosin w mediach społecznościowych.

I radna przeprosiła, ale… nie na swoim profilu, którego używa od wielu lat i gdzie gromadzi swoich „fanów” i obserwatorów, lecz na koncie, które miało zaledwie kilka polubień. Przypadkiem na profil trafili internauci i szybko informacja zaczęła krążyć po sieci. Internauci żartowali wręcz, że pomogą radnej rozpropagować przeprosiny, skoro na nowym koncie nie ma obserwatorów. Treść przeprosin dotarła do większej ilości osób, niż gdyby radna PiS umieściła je na koncie, którego używa na co dzień.

Wielu internautów nie ma wątpliwości: nowe konto zostało założone tylko po to, by opublikować przeprosiny z nadzieją, że nikt ich nie zobaczy, tymczasem wyrok sądu zostanie wykonany.

Zapytana przez Bartosza Wielińskiego z „Wyborczej”, czy nie jest jej wstyd odpowiedziała: „Ale czego ma być wstyd? Że robię to co do mnie należy, a kasta mi to utrudnia?”, na Twitterze napisała, że nie jest jej wstyd, ani ciut ciut.

Poniżej treść przeprosin opublikowanych na nowym koncie radnej Jacyny-Witt.

„Na profilu 'Małgorzata Jacyna-Witt – polityk zachodniopomorski’ znajdującym się na portalu Facebook.com został opublikowany post podsumowujący mój udział w programie telewizyjnym 'Niedziałkowskiego 24a’ wyemitowanym na antenie TVP Szczecin w dniu 10 lutego 2019 r. Oświadczam, że użyte w tym poście stwierdzenie, że Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w przez cały 2018 r. nie posiadała właściwych procedur przy zarządzaniu 420 milionami złotych jest nieprawdziwe. Przepraszam Zachodniopomorską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. w Szczecinie za naruszenie jej wizerunku oraz zobowiązuję się nie składać podobnych nieprawdziwych oświadczeń w przyszłości” – napisała radna PiS.