Connect with us

BOLESZKOWICE

Nie tylko piłkarze. W Boleszkowicach rodzi się coś wyjątkowego?

Opublikowane

w dniu

Waldemar Pacewicz chce odbudować piłkarski klub. Teraz dołączają do niego przedstawiciele innych konkurencji. Czy pod szyldem Chrobrego powstanie wielosekcyjny klub?

 

Czy uda się odbudować drużynę piłkarską w Boleszkowicach? Po wielu miesiącach od wycofania się Chrobrego z rozgrywek, pojawia się nadzieja, że team z Boleszkowic wznowi treningi i jesienią znów stanie do rywalizacji w piłkarskiej lidze. Starania o reaktywację klubu czyni Waldemar Pacewicz. I jak się dowiadujemy, murem za nim stanęli nie tylko sympatycy futbolu.

– Obecny reżim sanitarny nie pozwala na spotkanie się w większym gronie – tłumaczy Waldemar Pacewicz. – Mam nadzieję, że niebawem obostrzenia zostaną zniesione i będziemy mogli swobodniej działać. Jeśli tak się nie stanie, mamy do dyspozycji komputery, na pewno sobie poradzimy i będziemy debatować online o przyszłości sportu w Boleszkowicach – dodaje.

Przyznaje, że chęć aktywnego uczestnictwa w odbudowywanym klubie wyrazili już m.in. biegacze.

– Odezwało się do mnie wiele osób reprezentujących rozmaite dyscypliny sportowe, to mi uświadomiło, jak ważne jest, by nawet w małej miejscowości funkcjonował klub sportowy, zrzeszający wokół siebie ludzi aktywnych – mówi Waldemar Pacewicz. – Rodzi się świetna inicjatywa, na razie nie chciałbym uprzedzać faktów, ale nie można wykluczyć, że powstanie w naszych Boleszkowicach klub wielosekcyjny, dający mieszkańcom możliwość regularnego trenowania różnych konkurencji pod okiem profesjonalnych trenerów – dodaje.

Przypomnijmy: Chrobry Boleszkowice jako klub piłkarski nie rywalizuje w żadnej klasie rozgrywkowej. Waldemar Pacewicz chce go reaktywować, spotkało się z ogromnym entuzjazmem mieszkańców gminy. Idei kibicują również przedstawiciele Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej, którzy chętnie pomogą w rejestracji klubu i zgłoszenia go do rozgrywek ligowych.