Connect with us

INWESTYCJE

Nowa droga coraz bliżej. Skorzystają też mieszkańcy powiatu myśliborskiego?

Opublikowane

w dniu

W ślad za wydaną decyzją środowiskową ruszył przetarg na opracowanie koncepcji dla ponad 100 km drogi ekspresowej S10. To ważna inwestycja dla regionu, ułatwi komunikację dziesiątkom tysięcy kierowców z województwa.

 

Mowa o trasie pomiędzy Stargardem i Piłą, tym odcinkiem często podróżują mieszkańcy powiatu choszczeńskiego, pyrzyckiego, czy myśliborskiego. Realizacja planowana jest w podziale na 5 zadań. Ogłoszony niedawno przetarg obejmuje opracowanie koncepcji programowej wraz z badaniami podłoża dla drogi ekspresowej S10 Stargard – Piła. Długość tego odcinka to 108 km.

Przypomnijmy: decyzja środowiskowa dla tej trasy została wydana lipcu.

– Uzyskanie decyzji środowiskowej było niezbędne do prowadzenia dalszego procesu inwestycyjnego, w tym szczegółowych rozwiązań projektowych – mówi Grzegorz Napieralski, poseł na Sejm RP. – Jako parlamentarzyści od wielu lat zabiegaliśmy o realizację tej inwestycji, ważnej dla Pomorza Zachodniego. Połączy ona Szczecin z Piłą, a w dalszej perspektywie z Warszawą. Zyskają na tym nie tylko szczecinianie, ale również mieszkańcy powiatu choszczeńskiego – dodaje.

Koncepcja programowa, która jest przedmiotem przetargu, ma uszczegółowić rozwiązania projektowe zawarte w decyzji środowiskowej. To pozwoli m.in. ustalić, jak skonstruowane będą węzły przy drodze ekspresowej.

Na oferty od projektantów GDDKiA czeka do 29 września. Zwycięzca przetargu będzie usiał sporządzić dokumentację w ciągu 13 miesięcy od podpisania umowy.