Connect with us

BARLINEK

Nowa łódź motorowa na jeziorach. Do czego będzie służyć?

Opublikowane

w dniu

Międzyszkolny Klub Sportowy „Szkuner” z Myśliborza zakupił nową łódź motorową. Inwestycja była możliwa dzięki Liderowi Pojezierza i partnerom z powiatu myśliborskiego oraz choszczeńskiego.

 

W ramach projektu grantowego „PO RYBY”, MKS SZKUNER zakupił  Łódź motorową typu RIB 470 z silnikiem zaburtowym MERCURY 50 KM oraz przyczepą podłodziową. Koszt inwestycji do 58524,07 zł.

Jednostka pojawi się na jeziorach w regionie, zostanie wykorzystana do monitorowania środowiska wodnego w miarę zapotrzebowania oraz do szybkiej reakcji w przypadku łamania zasad użytkowania zasobów wodnych. Jak informują członkowie MKS-u, pomoże w udostępnianiu i przekazywaniu informacji do odpowiednich instytucji w przypadku łamania patologicznych połowów.

W ramach projektu zaplanowano także szkolenia i warsztaty z dziećmi  i młodzieżą szkolną z wykorzystaniem materiałów filmowych i zdjęć nakręconych w trakcie trwania zajęć praktycznych na wodzie.

Realizacja projektu jest możliwa dzięki Stowarzyszeniu Lider Pojezierza w Barlinku oraz partnerom: Klub Żeglarski „Sztaksel” Pełczyce, Klub Żeglarski „Sztorm” Barlinek oraz OSP Pełczyce.