Connect with us

EKOLOGIA

Ogród w Przelewicach to najlepsza propozycja na wycieczkę z rodziną

Opublikowane

w dniu

Gdzie wybrać się na weekendowy spacer? Do Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach! Obiekt znów działa i zaprasza do wizyt. Pora roku sprzyja wyprawie do Przelewic.

 

 

Mieszkańcy regionu z nadzieją spoglądają na przelewicki ogród. Wcześniej zarządzany przez gminę, niestety zaczął niszczeń, ponieważ samorządu nie było stać na utrzymywanie tak dużego obiektu. Ogród dendrologiczny zmienił jednak właściciela, obecnie zarządzany jest przez Urząd Marszałkowski i niebawem rozpoczną się na jego terenie duże inwestycje, między innymi remont zabytkowego pałacu.

Przelewicki ogród znów otwiera się na turystów! Można wybrać się na rodzinną wyprawę do Przelewic, a pora roku sprzyja takim wycieczkom. Wiosna bowiem kwitnie wiele roślin, w tym egzotycznych krzewów i drzew. Pierwsze z nich właśnie zabarwiły przelewicki obiekt. Nie brakuje także kwiatów typowych dla europejskich ogrodów.

Zasoby ogrodu to około 1200 gatunków drzew, krzewów i roślin zielnych. Obszar, na jaki można zwiedzać, to 30 hektarów, w tym nie tylko aleje z roślinnością, ale także zabytkowy pałac oraz ruiny mauzoleum rodziny Prillwitz ufundowane przez ks. Augusta Pruskiego w 1835 r.