Connect with us

BIZNES

Parlamentarzyści z regionu przyjechali do Dębna, rozmawiać z mieszkańcami i przedsiębiorcami

Opublikowane

w dniu

Razem z posłanką, Krystyną Sibińską, posłem Waldemarem Sługockim oraz senatorem Władysławem Komarnickim rozmawialiśmy z przedsiębiorcami, w Dębnie spotkaliśmy się z członkami lokalnego oddziału Północnej Izby Gospodarczej – mówi poseł, Grzegorz Napieralski.

 

Spotkanie w Dębnie wzbudziło zainteresowanie wśród przedsiębiorców i mieszkańców miasta, jak również ogólnopolskich mediów. Podczas debaty pojawiła się stacja TVN, rozmawiała z właścicielami firm oraz samorządowcami między o wysokich cenach paliwa.

To nie był jedyny problem, o jakim dyskutowali z parlamentarzystami mieszkańcy Dębna i okolic.

– Cieszę się z tego spotkania, przedsiębiorcy mogli swobodnie porozmawiać o tym, z jakimi problemami się spotykają – komentuje Andrzej Sobieski, Prezes dębnowskiego oddziału Północnej Izby Gospodarczej. – Coraz częściej słychać głosy mówiące o tym, że przedsiębiorcy wcale nie oczekują pomocy od państwa, ale chcą, by zwyczajnie nie utrudniać im prowadzenia działalności, to ważny temat w dyskusji o polskiej gospodarce – dodaje.

To pierwsze takie spotkanie, zainicjowane przez niedawno powstały oddział PIG, największej w Polsce organizacji zrzeszającej przedsiębiorców. Jak zapowiada Andrzej Sobieski, w planach są kolejne debaty z przedstawicielami rządu, samorządowcami oraz rozmaite szkolenia, czy spotkania z doradcami z różnych branż.