Connect with us

MYŚLIBÓRZ

Policja się chwali: nałożyliśmy mandaty karne na łączną kwotę 21 200  złotych

Opublikowane

w dniu

 

„Niedostosowanie prędkości do panujących warunków” to zdanie, które pojawia się w policyjnych raportach, a które tłumaczy lub określa przyczynę sporej ilości wypadków drogowych i kolizji. W praktyce oznacza, że gdy jedziemy zbyt szybko, wzrasta znacząco ryzyko, że do celu podróży nie dojedziemy a dodatkowo możemy ulec wypadkowi. Stąd właśnie działania pod hasłem „Prędkość”.

 

W ostatni piątek przez cały dzień, na terenie województwa zachodniopomorskiego a tym samym również na terenie powiatu myśliborskiego, policjanci ruchu drogowego prowadzili działania pod nazwą: „Prędkość”. Polegały one na dyscyplinowaniu kierowców, którzy za nic mają ograniczenia, szczególnie w terenie zabudowanym.

 

Przypominamy, że przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h na tym obszarze skutkuje utratą prawa jazdy, mandatem i punktami karnymi. Działaniami były objęte trasy na terenie powiatu myśliborskiego, jak również poszczególne ulice. Są to miejsca, szczególnie niebezpieczne. Powyższe działania były prowadzone nie tylko na drogach w terenie zabudowanym.

 

Niestety ale kierujący pomimo zmiany stawek mandatów, które weszły w życie z dniem 1 stycznia 2022 roku niespecjalnie zwracają na ten aspekt uwagę. Tylko w dniu prowadzonych działań, mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego ujawnili 17 przypadków przekroczenia dopuszczalnej prędkości a co się z tym wiąże nałożyli mandaty karne na łączną kwotę 21 200 tys. zł.

 

Przytoczona kwota robi duże wrażenie i pokazuje, że stawki mandatów poszły ostro w górę. A niechlubnym rekordzistą tego dnia okazał się 40 letni mężczyzna, który prowadząc swojego VW Passata na drodze S-3 przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 70 km/h co w połączeniu z innym popełnionym wykroczeniem skutkowało mandatem karnym w kwocie 3000 zł. Niestety ale wcześniej tego samego dnia, na terenie innego powiatu mężczyzna również dopuścił się przekroczenia dozwolonej prędkości także o ponad 70 km/h co skutkowało mandatem w wysokości 2500 tys. zł. Jak widać jednego dnia 40-latek otrzymał mandaty karne na kwotę prawie 6000 tys. zł.

 

Jak twierdzą policjanci, nie rekordy kwot są tu najważniejsze. Mundurowym zależy szczególnie na tym, aby uczestnicy ruchu drogowego zawsze bezpiecznie docierali do wyznaczonego celu nie stwarzając zagrożenia dla siebie i innych uczestników.