Connect with us

BIZNES

Porozmawiają o nierównościach w zatrudnieniu, obecności kobiet w życiu publicznym i systemie wynagradzania kobiet w Polsce

Opublikowane

w dniu

Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet Stowarzyszenie Pactum organizuje spotkanie otwarte dla mieszkańców Dębna, które odbędzie się pod hasłem NIEWIDOCZNOŚĆ KOBIET. Porozmawiamy m.in. o nierównościach w zatrudnieniu, obecności kobiet w życiu publicznym, czy też systemie wynagradzania kobiet i mężczyzn w Polsce. Wydarzenie odbędzie się 9 marca o godz. 17.00 w Dębnowskim Ośrodku Kultury.

 

Udział w spotkaniu potwierdziły:

  • MARZENA ZYCHOWICZ socjolożka, nauczycielka akademicka zatrudniona w Studium Nauk Humanistycznych i Społecznych ZUT. Prezeska Instytutu Rozwoju Regionalnego, koordynatorka 8 projektów współfinansowanych z funduszu EFS dedykowanych rozwojowi społeczeństwa obywatelskiego oraz aktywizacji zawodowej i społecznej kobiet. Koordynatorka projektów związanych z równym traktowaniem kobiet na rynku pracy i zrównoważoną partycypacją w życiu społecznym m.in. „Mama idzie do pracy” umożliwiającego bezrobotnym młodym matkom podniesienie kwalifikacji i powrót na rynek pracy oraz projekt „Konsultacje społeczne w gminach woj. zachodniopomorskiego” polegającego na przeszkoleniu urzędników i radnych, przygotowaniu projektu uchwał o obligatoryjnych konsultacjach społecznych w gminie oraz ich uchwaleniu przez rady gminy. Projekt zorientowany był na podniesienie partycypacji obywatelskiej i podniesienie poziomu przejrzystości w zakresie sprawowania władzy przez władze samorządowe.
  • AGATA BARYŁA – dziennikarka, kulturoznawczyni, medioznawczyni. Redaktorka naczelna i wydawczyni założonego w 2017 roku i zgłoszonego do rejestru czasopism i dzienników magazynu www.komunikatywnie.pl. Wyróżnienie w kategorii Dziennikarz Roku 2018 przyznawanej na Pomorzu Zachodnim od 30 lat przez SDRP (po raz pierwszy została przyznana w kategorii: nowe media). Wykładowczyni akademicka w obszarze zarządzania, marketingu i komunikacji w oświacie, copy/web/mwritingu, komunikacji społecznej. Doradczyni i szkoleniowiec ds. komunikacji w mediach. Wspiera firmy w tworzeniu strategii marketingowej i PR, komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej, tworzeniu m.in persony, lejka sprzedażowego i kanałów dotarcia do klienta.
  • BOGNA CZAŁCZYŃSKA pełnomocniczka regionalna Kongresu Kobiet, pełnomocniczka Marszałka Olgierda Geblewicza ds. kobiet i równego traktowania, dziennikarka „Monitora Szczecińskiego”. Współorganizatorka Festiwalu Rozwojowego dla Kobiet PROGRESSteron w Szczecinie, Kongresów Kobiet w Szczecinie i Goleniowie, Rejsów Kobiet „NawiGracje”, brała udział w wielu projektach feministycznych m.in. kampanii społecznej One Billion Rising i Antyprzemocowej Sieci Kobiet.