Connect with us

BIZNES

Powstało stowarzyszenie, skupia kobiety biznesu

Opublikowane

w dniu

Jest ich kilkanaście, ale z każdym tygodniem grupa się powiększa o nową osobę. Przedsiębiorcze kobiety chcą zmieniać lokalną społeczność i pokazać, że nie ma dróg, którymi kobiety nie mogą chadzać.

 

– W kobietach drzemie ogromna moc, choć nie zawsze jest dostrzegana – uważa Magdalena Weraksa, jedna z inicjatorek Kobiecego Oblicza Biznesu, nowo powstałego stowarzyszenia w Dębnie.

Co do zasady, organizacja ma skupiać wokół siebie przedsiębiorcze kobiety. Jak zdradza Magdalena Weraksa, najważniejsze, by każda z kobiet chcących włączyć się z działalność stowarzyszenia, chciała wnieść do niego życiową energię.

– Nie jesteśmy feministkami i być nimi nie chcemy – mówi Ewelina Czaplińska, jedna z kobiet zaangażowanych w ideę budowy stowarzyszenia. – Ale chyba nikt nie ma wątpliwości, że kobiety inaczej spoglądają na wiele dziedzin życia, kierują się w podejmowanych decyzjach innymi zasadami. Dostrzegamy też inne potrzeby w życiu społeczności, jaka nas otacza. Chcemy angażować się w akcje charytatywne, pomagać innym kobietom, aktywizować lokalną społeczność, służyć fachowym doradztwem, by dawać możliwość rozwoju wszystkim tym, którzy będą szukać ku temu okazji – zapowiada.

I choć w struktury organizacji wchodzić mogą tylko kobiety, to działalność stowarzyszenia nie będzie się ograniczała jedynie do pomocy innym kobietom.