Connect with us

BARLINEK

Przebudowa drogi i nowe zatoki autobusowe. Gdzie będą prowadzone prace?

Opublikowane

w dniu

Prawie 41,5 mln zł to tegoroczny budżet Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich na zadania jednoroczne czyli remonty i przebudowy odcinków wymagających najpilniejszych interwencji.  Wiemy, jakie prace zaplanowano na terenie naszego powiatu!

 

Na terenie powiatu myśliborskiego przebudowana zostanie droga wojewódzka 130 na odcinku Barnówko-granica województwa. Powstaną też nowe zatoki postojowe na odcinku Barlinek-Łubianka w ciągu DW 151 i przy ulicy 1 Maja w Barlinku.

– Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego, to ważny element zarządzania siecią drogową. Projekty, które wchodzą do realizacji w ramach tej puli środków, są częściowo współfinansowane  przez lokalne samorządy – przypomina wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj.

Zadania jednoroczne są obok dużych projektów drogowych finansowanych ze środków unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego, drugim ważnym obszarem inwestycyjnym Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Pierwsze przetargi na zadania jednoroczne będą ogłaszane na przełomie kwietnia i maja. Wszystkie zadania powinny zostać wykonane i rozliczone w tym roku.