Connect with us

DĘBNO

Przedsiębiorcy z Dębna pomagają i chcą się zrzeszyć

Opublikowane

w dniu

Kiedy tylko nadarza się okazja, chętnie włączają się w pomoc innym. Jak mówi Dawid Getman, niedawno przedsiębiorcy fundowali świąteczne paczki we współpracy z sołtysami na terenie gminy Dębno.

 

Dziesiątki rodzin otrzymały paczki świąteczne od przedsiębiorców z Dębna. Właściciele lokalnych firm nie chcą się chwalić swoją działalnością charytatywną, bo jak mówią, nie pomagają dla sławy, ale dlatego, że chcą.

– To niezwykle budujące, że przedsiębiorcy tak się angażują w pomoc potrzebującym, tym bardziej, że czasy są trudne da wszystkich – mówi Monika Chodara, sołtys Sarbinowa. – Paczki otrzymały rodziny z mojej miejscowości. Wiem, że niektórzy bardzo tej pomocy potrzebowali i ją doceniają. Nie ma co ukrywać, 500+ nie jest dzisiaj znaczącym wsparciem i w wielu domach się nie przelewa. Dlatego jeśli jest okazja pomóc, to powinniśmy to robić – tłumaczy

Dodaje, że na terenie gminy Dębno funkcjonuje wiele firm, których właściciele nie odmawiają wsparcia, jeśli tylko mają możliwość, od razu działają.

Jednym z fundatorów świątecznych paczek był Dawid Getman, znany w regionie  przedsiębiorca (spółka Polget).

– Kiedy tylko padło hasło „pomoc”, nie zastanawiałem się. Kiedy nadarza się okazja i wiem, że trzeba pomóc, zawsze to robię, taki już jestem – wspomina.

Podobnie było z Eweliną Czaplińską, na co dzień prowadzącą placówkę partnerską Banku Santander.

– Nikt nie powinien być obojętny, nie tylko przy okazji świat, ale w każdym przypadku, kiedy można pomóc drugimi człowiekowi – tłumaczy. – Pomagaliśmy rodzinom, nie tylko dorosłym, ale także dzieciom. Cieszy mnie to, że w Dębnie w akcję zaangażowało się tyle firm. To pokazuje, że jesteśmy fajną społecznością – dodaje.

Dębno to nasz dom i nasze życie, mówią zgodnie przedsiębiorcy. Twierdzą, że nie można być obojętnym. Jak mówi doradca finansowy, Ewelina Czaplińska, od jakiegoś czasu właściciele firm czują potrzebę działania. Nie tylko charytatywności, ale również wsparcia lokalnego samorządu w działaniach gospodarczych.

– Wiemy na czym polega biznes i wiemy, że funkcjonowanie stowarzyszenia czy klastra gospodarczego na terenie gminy Dębno lub całego powiatu myśliborskiego, mogłoby dać wiele dobrego. Nie tylko przedsiębiorcom, ale wszystkim mieszkańcom – wyjaśnia.

Jak mówi Andrzej Sobieski, właściciel firmy Homax, który zainicjował akcję:

– Gmina Dębno to nie tylko miejsce naszej pracy, ale nasze całe życie. Dlatego chcemy w nim czynnie uczestniczyć chociażby organizując i wspierając różne inicjatywy – tłumaczy. – W naszej gminie jest wielu wspaniałych ludzi, którzy chcą pomagać i chętnie biorą udział w różnych akcjach. Na których zawsze można liczyć. Dlatego warto byłoby właśnie takich przedsiębiorców zrzeszyć, abyśmy w sposób zorganizowany mogli jeszcze aktywniej brać udział w życiu i rozwoju naszej małej ojczyzny. I taki jest plan na ten właśnie rok – dodaje.

W świąteczną akcję włączyli się Ewelina Czaplińska i jej placówka Partnerska Santander w Dębnie, Homax Andrzeja Sobieskiego, Polget Dawida Getmana, Balsa (Marcin Cygan i Grzegorz Cichoń), JanMet Krzysztof Potomski, Drukarnia Pol-Graf (Janina Bladyniec, Elżbieta Krupka), Intermarche Iwona Andrzejczyk-Szawerdo, Tomasz Witkowski, Natalia Krajewska i Michał Cholewiński.