Connect with us

BARLINEK

Rozmawiali z młodzieżą o uzależnieniach

Opublikowane

w dniu

Narkotyki, dopalacze i nowe substancje to obecnie jedno z najgorszych uzależnień w szpony którego wpadają młodzi ludzie. Właśnie o tych zagrożeniach rozmawiają policjanci z młodzieżą podczas wizyt w szkołach.

Do takiego spotkania doszło w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Barlinku. Z uczniami spotkała się barlinecka policjantka, która omówiła zagrożenia związane z uzależnieniami wśród młodzieży.

Narkotyki i dopalacze w postaci tabletek, proszku, zielonego suszu, bez względu na ich wygląd mogą zniszczyć życie młodego człowieka. Barlineccy policjanci realizując działania profilaktyczne organizują spotkania z młodzieżą szkolną.

Podczas takich wizyt poza odpowiedzialnością karną dot. posiadania czy handlu narkotykami funkcjonariusze omawiają negatywne skutki zażywania środków odurzających oraz ich wpływ na dalsze dorosłe życie. W trakcie spotkania uczniowie mogli dowiedzieć się jakie skutki zdrowotne i społeczne na rozwój w szczególności młodego człowieka może przynieść palenie papierosów oraz spożywanie alkoholu. W trakcie spotkania zostało poruszonych wiele tematów dotyczących zdrowego trybu życia a także kwestii nie ulegania modzie i presji otoczenia na korzystanie z tego typu używek.