Connect with us

BARLINEK

Są pieniądze na infrastrukturę sportową dla Barlinka, Dębna, Nowogródka i Powiatu Myśliborskiego

Opublikowane

w dniu

Ponad 80 zachodniopomorskich samorządów skorzysta ze środków Urzędu Marszałkowskiego przeznaczonych na modernizację lokalnej infrastruktury sportowej. Władze samorządu województwa zabezpieczyły na ten cel 1,5 mln zł. Dzięki tym środkom możliwe będą remonty boisk sportowych, stadionów piłkarskich, sal gimnastycznych, siłowni plenerowych czy hal sportowych. Na obiektach pojawi się nowe ogrodzenie, zakupiony będzie lepszy sprzęt, zmieni się podłoże, odnowione zostaną szatnie oraz nastąpi montaż nowoczesnego oświetlenia.

 

Wnioski o dofinansowanie inwestycji można było składać do końca lutego 2021 roku. O fundusze aplikowały samorządy gminne lub powiatowe z województwa zachodniopomorskiego. Maksymalne wsparcie wyniosło do 50% wartości kosztów inwestycji, lecz nie więcej jednak niż 20 tys. zł. Każdy samorząd mógł ubiegać się o dofinansowanie jednego projektu. Dotacja musi być wykorzystana do końca grudnia br.

– Pomoc, którą skierowaliśmy do lokalnych samorządów ma służyć zmianom bazy sportowej w regionie. Dobra infrastruktura to magnes dla dorosłych osób do większej aktywności ruchowej i zachęta dla dzieci do częstszego udziału w zajęciach sportowych. Wszystko to wpływa z kolei na lepszą kondycję zdrowotną naszych mieszkańców, a także wspiera system kwalifikacji uzdolnionej sportowo młodzieży do kadr wojewódzkich i ogólnopolskich – podkreśla marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Wiemy, jakie inwestycje na terenie powiatu myśliborskiego otrzymają wsparcie finansowe.

W Barlinku powstanie siłownia plenerowa przy Szkole Podstawowej Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Barlinku  (dofinansowanie w wysokości 20 000, koszt całkowity inwestycji 40 000 zł).

Na terenie gminy Dębno rozbudowana zostanie infrastruktura sportowa na boisku w Smolnicy (dofinansowanie w wysokości 11 000, koszt całkowity inwestycji 22 900).

W Giżynie (gmina Nowogródek Pomorski) powstaną trybuny przy boisku sportowym w m. (koszt całkowity inwestycji 40 000, dofinansowanie w wysokości 20 000).

Powiat Myśliborski otrzymał 19 tysięcy (koszt całkowity inwestycji 39 220 złotych) na poprawę jakości infrastruktury sportowej na terenie powiatu.