Connect with us

DĘBNO

Są wolne miejsca w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Dębnie

Opublikowane

w dniu

Warsztat Terapii Zajęciowej przy ulicy Chojeńskiej 6a w Dębnie dysponuje wolnymi miejscami. Placówka prowadzi rehabilitację społeczną i zawodową osób niepełnosprawnych z terenu miasta i gminy Dębno. W zajęciach mogą wziąć udział osoby niepełnosprawne, które posiadają ważne orzeczenie o niepełnosprawności.

 

Terapia w placówce oparta jest na zajęciach w sześciu pracowniach o następujących profilach: plastyczny, komputerowo – muzyczny, wikliniarski, stolarski, dziewiarsko – krawiecki oraz kulinarny.

 

Podczas zajęć jest okazja, aby porozmawiać z kolegą/ koleżanką, pożartować, a także podzielić się problemami życia codziennego i wspólnie spróbować je rozwiązać.

 

Uczestnictwo w zajęciach umożliwia osobom niepełnosprawnym rozwijanie swoich umiejętności i talentów, a także przygotowuje do życia w środowisku społecznym, uczy dokonywania wyborów oraz decydowania o swoich sprawach, rozwija umiejętności zawodowe, pomaga w ogólnym usprawnieniu i radzeniu sobie z problemami życia codziennego.

 

Wszyscy zainteresowani mogą odwiedzić placówkę w celu zapoznania się ze szczegółami, codziennie w godzinach od 8.00 do 14.00.