Connect with us

DĘBNO

Śmiertelny wypadek w Dębnie. Znane są kolejne szczegóły

Opublikowane

w dniu

Policja wciąż prowadzi postępowanie wyjaśniające pod nadzorem prokuratury, dotyczące wczorajszego wypadku na skrzyżowaniu ulic Myśliborskiej i Jagiełły. W wyniku darzenia zginął kierowca Hyundaia.

 

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło wczoraj, ze wstępnych ustaleń policji wynika, że na skrzyżowaniu ulic Myśliborskiej i Jagiełły ciężarówka zderzyła się z samochodem osobowym holowanym przez drugie auto – również osobowe.

Jak udało się nam ustalić, samochód marki Hyundai był holowany przez kierowcę poruszającym się Peugeotem. Kierowcy wyjeżdżając z ulicy podporządkowanej mieli skręcić w prawo. Holujący wykonał prawidłowo manewr, ale Hyundai z niewiadomych powodów nie wykonał skrętu, ale pojechał prosto. Wjechał na przeciwległy pas ruchu, wprost pod nadjeżdżającego tira.

– Siła uderzenia była na tyle duża, że samochód osobowy uderzył najpierw w przydrożną lampę, a później w inny samochód osobowy – informuje oficer prasowy myśliborskiej policji, Jacek Poleszczuk.

Kierowca holowanego samochodu zginął na miejscu.

Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia, przede wszystkim chce ustalić, co było powodem zmiany pasa ruchu przez holowany pojazd.