Connect with us

MYŚLIBÓRZ

Smutne święta w Golczewie. 6 rodzin zostało bez dachu nad głową

Opublikowane

w dniu

Do fatalnego w skutkach pożaru doszło wczoraj nad ranem. Ogień odebrał dach nad głową sześciu rodzinom, stracili cały swój dobytek. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną wybuchu pożaru.

 

 

Do feralnego zdarzenia doszło wczoraj nad ranem we wsi Golczew pod Myśliborzem. W gaszeniu pożaru brało udział aż sześć zastępów straży pożarnej, na szczęście nikt nie ucierpiał, ale sześć rodzin pozostało bez dachu nad głową. Stracili cały swój dobytek.

Na ten moment budynek wielorodzinny nie nadaje się do zamieszkania. 6 rodzin, które zostały poszkodowane (w ramach porozumienia gminy Myślibórz ze Starostwem Powiatowym) zostały zakwaterowane w budynkach mieszkalnych na terenie dawnego Hufca Pracy w miejscowości Rów.

Ruszyła też zbiórka dla pogorzelców. Została im już przekazana pościel, artykuły pierwszej potrzeby, środki chemiczne oraz ubrania, ale to kropla w morzu potrzeb.

Burmistrz Myśliborza Piotr Sobolewski zwrócił się do mieszkańców o wszelką możliwą pomoc.

Dary można przekazywać w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Myśliborzu przy ul. 1 Maja 19, można przynosić czystą odzież, pościele, koce, środki sanitarne.

Wesprzeć finansowo pogorzelców można poprzez dokonanie wpłaty na numer konta: 34 8355 0009 0070 0708 2000 0003 Urzędu Miejskiego w Myśliborzu można wpłacać środki pieniężne tytułem: „Dla pogorzelców z Golczewa”.