Connect with us

BIZNES

Startuje Program Społecznik, można dostać 5 tysięcy złotych

Opublikowane

w dniu

Kolejna trzyletnia edycja Programu Społecznik przed nami. To ogromna szansa na realizację kolejnych lokalnych inicjatyw, a także projektów wspierających młodzież i ekologię.

 

Program Społecznik to ceniony i popularny na Pomorzu Zachodnim program wsparcia dla organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych, które chcą działać razem na rzecz swojej małej ojczyzny. Dzięki przyznawanym od  2017 roku dotacjom udało się w województwie zachodniopomorskim zrealizować 3150  inicjatyw.  Za nami edycja 2019-2021, a przed – nowe otwarcie. Nie zabraknie nowości, ponieważ program cały czas zmienia się.

 

W najbliższej edycji Społecznika mikrodotacje będą wynosiły 5 tys. zł.

 

Ale wyższa kwota mikrodotacji o tysiąc złotych (w stosunku do poprzednich edcji) to nie jedyna zmiana w edycji na lata 2022-2024. Z nowościami spotkamy się także przy ocenie ofert. Dodatkowe punkty zyskają wnioski, które dotyczyć będą działań młodzieżowych i otrzymają rekomendację Młodzieżowego Sejmiku Województwa  Zachodniopomorskiego, mają charakter proekologiczny, zostały skonsultowane z Animatorką lub Animatorem Lokalnym. Premiowane będą też organizacje, które złożyły terminowo i poprawne sprawozdanie rzeczowo-finansowe oraz debiutujące w Społeczniku. Społeczniczki i Społecznicy będą mogli złożyć dwa wnioski w naborze, w tym jeden z grupą nieformalną. W tej edycji nie będzie jednak kontynuowana część programu dot. Regionalnych Inicjatyw Obywatelskich wybieranych w internetowym głosowaniu.

 

 

Podział na subregiony:

  • Miasto Szczecin, powiat policki
  • Miasto Świnoujście, powiaty: goleniowski, gryficki, kamieński, łobeski
  • Powiaty: choszczeński, drawski, kołobrzeski, świdwiński, wałecki
  • Miasto Koszalin, powiaty: białogardzki, koszaliński, sławieński, szczecinecki
  • Powiaty: gryfiński, myśliborski, pyrzycki, stargardzki

 

Społeczniczki i Społeczników wciąż będą wspierać Animatorki i Animatorzy lokalni, a operatorem programu pozostanie wybrana w otwartym konkursie ofert Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

 

 

Wszelkie informacje o realizacji Programu Społecznik 2022-2024 znajdują się na:

  • stronie internetowej Operatora – Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A www.karrsa.pl
  • w zakładce SPOŁECZNIK stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, tj.:  www.wzp.pl  w zakładce Program SPOŁECZNIK
  • profilu Programu Społecznik na Facebooku
  • w mediach społecznościowych Społeczniczki i Społecznicy wykorzystywać będą oznaczenia: #PomorzeZachodnie, #ProgramSpołecznik,#społecznik, #KARR.

 

Koordynacją Programu Społecznik 2022-2024 zajmuje się Biuro ds. organizacji pozarządowych Wydziału Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.