Connect with us

BARLINEK

Straż rybacka kontra kłusownicy. Zabezpieczono sieci

Opublikowane

w dniu

To nie pierwszy raz, kiedy Straż Rybacka ściąga kłusownicze sieci na jeziorach Pojezierza Myśliborskiego. Wczoraj strażnicy Posterunku PSR w Szczecinie dokonali kolejnego zabezpieczenia nielegalnie rozstawionych sieci. Tym razem na Jeziorze Karskie Wielkie.

Jezioro Karskie Wielkie to akwen w zachodniej Polsce w województwie zachodniopomorskim, na Pojezierzu Myśliborskim. Jezioro położone jest ok. 4 km na północny wschód od Nowogródka Pomorskiego, obok drogi do Barlinka. Za filmie pokazanym na profilu FB widać, jak strażnicy zwijają sieć i wypuszczają na wolność karpia. Straż Rybacka nie informuje, czy sieci odnaleziono podczas rutynowej kontroli, czy problem zgłosił wędkarz lub świadek stawiania owych sieci.

Przypomnijmy: Państwowa Straż Rybacka realizuje zadania związane z kontrolą przestrzegania przepisów ustawy o rybactwie śródlądowym. Przeprowadzając czynności wynikające z charakteru służby, podejmuje współpracę z Policją, służbami łowieckimi, służbami leśnymi oraz wieloma innymi organizacjami społecznymi w dziedzinie eliminowania kłusownictwa rybackiego, a także na rzecz ochrony rzek, jezior oraz przyrody. W przypadku, gdy dojdzie do popełnienia przestępstwa lub wykroczenia powiązanego z kłusownictwem lub naruszeniem dóbr przyrody, Straż Rybacka prowadzi postępowanie w danej sprawie.