Connect with us

EDUKACJA

Święto książki w „Najlepszej księgarni w Polsce”. Do Pegaza przyjeżdżali z odległych zakątków województwa

Opublikowane

w dniu

„Jak co roku w Dzień Książki gnaliśmy przez korki, dziurawe drogi i uciekaliśmy przed deszczem, by odwiedzić najwspanialszą księgarnię pod słońcem” – pisze internautka. Do choszczeńskiego Pegaza przejeżdżali fani literatury z całego regionu.

 

Ne tylko z zachowaniem reżimu sanitarnego, ale również z czytelniczą pasją – do choszczeńskiej księgarni Pegaz przyjeżdżali mieszkańcy całego województwa, nawet ze Szczecina. To było prawdziwe święto książki.

– Nie wiem, jak to robi, ale Pani Maria wie o książkach wszystko – pisze internautka ze Szczecina. –  Jak co roku w Dzień Książki gnaliśmy przez korki, dziurawe drogi i uciekaliśmy przed deszczem, by odwiedzić najwspanialszą księgarnię pod słońcem. Tutaj można przenieść się w czasie i odurzyć zapachem dobrej literatury – komentuje.

W księgarni były tłumy, fani książki z zachowaniem ostrożności, z maseczkami na twarzy, ale z widoczną pasją w oczach szukali literackich skarbów. Nie brakowało również dzieci.

– Przychodzimy tu regularnie, nie tylko w Dzień Książki, ale dziś nas nie mogło tu zabraknąć. Czytanie książek to nie tylko doskonała forma rozrywki, ale również poszukiwanie wiedzy, mądrości… czytając  rozwijamy się, redukujemy poziom stresu, uczymy się koncentracji, ćwiczymy pamięć… same korzyści – mówiła w rozmowie z nami jedna z klientek, w księgarni była ze swoim czteroletnim synem.

Księgarnia Pegaz uważana jest za jedną z najbardziej klimatycznych księgarni w Polsce. Dlaczego? Wielu mieszkańców regionu twierdzi, że siłą jest tu właścicielka, Maria Mińska, dla której książki to nie sprzedawany produkt, ale życiowa pasja. O literaturze wie wszystko i potrafi zachęcić do czytania każdego.

Jeśli nie świętowaliście wczoraj w Pegazie, to nic straconego, zakupy można zrobić również online: https://pegaz.osdw.pl/