Connect with us

BIZNES

Szykują się kolejne inwestycje w Barnówku

Opublikowane

w dniu

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA posiada w północno-zachodniej części Polski dwa punkty przeładunkowe węglowodorów do cystern kolejowych. Jeden z nich znajduje się na terenie gminy Dębno, jesienią przeszedł modernizację. PGNiG zapowiada kolejne inwestycje w unowocześnianie obiektu.

 

– W ubiegłym roku rozpoczęła się modernizacja i rozbudowa Ekspedytu Barnówko polegająca na zwiększeniu możliwości przeładunkowych ropy naftowej i siarki oraz na dostosowaniu instalacji do obsługi nowych rodzajów cystern kolejowych o większej pojemności. Prace będą kontynuowane w 2021 r. – informuje Biuro Prasowe PGNiG.

Obiekt przeładunkowy został oddany do użytku w 2000 roku. Dostarczane są tutaj surowce takie jak ropa naftowa i siarka, następnie są ładowane do cystern. Same surowce do ekspedytu w Barnówku są przesyłane rurociągiem z pobliskiej kopalni.

PGNiG planuje dokonać kolejnych inwestycji, by możliwości załadunku i transportu były jeszcze większe niż dotychczas. Nowoczesny ekspedyt wymaga stosunkowo niewielkiej kadry do obsługi. W  Barnówku w systemie zmianowym pracuje niewiele ponad 20 osób.

 

Foto: PGNiG