Connect with us

DĘBNO

Te inwestycje w Dębnie zaplanowano na 2022 rok

Opublikowane

w dniu

Rada Miejska w Dębnie uchwaliła budżet na 2022 rok. Poniżej znajdziecie informację o tym,  jakich inwestycji można spodziewać się w przeciągu najbliższych dwunastu miesięcy.

 

Jedną z ważniejszych inwestycji zaplanowanych na 2022 rok jest budowa targowiska miejskiego, na którą zarezerwowano ponad 8 milionów złotych. Przypomnijmy, że nowe targowisko powstanie przy ulicy Salezjańskiej – na terenach po NZPOW. W budżecie znalazły się również środki na kontynuację budowy oświetlenia na ulicach Kazimierza Odnowiciela, Jana Pawła II (parking), Królowej Jadwigi, Wspólnej, w Krześnicy, w Cychrach na ulicy Polnej oraz w Smolnicy.

 

Wśród zadań inwestycyjnych znalazł się również remont muru cmentarnego przy ulicy Kościuszki. Remont będzie dotyczył odcinka o długości 105 metrów, zostaną też uzupełnione ubytki na odcinku 845 metrów. Kwota inwestycji to 900 tysięcy złotych.

 

Na 2022 rok zaplanowano modernizację Stadionu Miejskiego przy ulicy Gorzowskiej w Dębnie. Remont dotyczyć będzie budowy bieżni lekkoatletycznej wraz z wykonaniem stanowisk do skoku w dal, trójskoku, miejsca do pchnięcia kulą, rzutu oszczepem i dyskiem, skoku wzwyż wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Radni zaplanowali również środki na budowę boiska wielofunkcyjnego przy szkole podstawowej w Sarbinowie.

 

Jedną z ciekawszych inwestycji, która ma rozpocząć się w 2022 roku będzie rozpoznanie budowy geologicznej pod kątem złóż geotermalnych w Dębnie. Planuje się przeprowadzenie wyłonienia nadzoru geologicznego nad wykonaniem otworu poszukiwawczo-rozpoznawczego wód termalnych. Dodatkowo zaplanowano drugi etap budowy kanalizacji sanitarnej w Smolnicy, na którą przeznaczono 3 miliony złotych.

 

Mieszkańcy doczekają się także przebudowy kilku dróg. Jedną z ważniejszych będzie modernizacja ulicy Ofiar Katynia, przebudowa drogi gminnej pomiędzy ulicami Inki a Jana Pawła II i Oś. Waryńskiego. Dodatkowo zarezerwowano środki na budowę ścieżki rowerowej łączącej Dębno ze Smolnicą.