Connect with us

BARLINEK

Teodor, syn byłego piłkarza Pogoni, potrzebuje pomocy

Opublikowane

w dniu

Teodor mały wojownik – pod takim hasłem rozpoczęła się zbiórka pieniędzy potrzebnych w leczeniu i rehabilitacji dwuletniego Teodorka, synka Tomasza Bejuka, byłego piłkarza między innymi Stali Lipiany, Pogoni Barlinek, czy też Piasta Choszczno.

 

Zaraz po urodzeniu, w szpitalu pytano, czy wezwać księdza by ochrzcić dziecko, ponieważ stan malca był zły. Teodor urodził się jako drugi bliźniak w 31. tygodniu ciąży. Jego stan był krytyczny, lekarze nie dawali większych szans na przeżycie, ale chłopiec wraz z rodzicami cały czas walczył.

Dziś ma dwa lata i potrzebuje wsparcia. Teodor to syn znanego w regionie piłkarza, Tomasza Bejuka, który reprezentował m.in. barwy Pogoni Barlinek, Stali Lipiany czy Piasta Choszczno.

– To była nasza pierwsza ciąża, więc żona była bardzo ostrożna i razem robiliśmy wszystkie badania kontrolne i dodatkowe – mówi były piłkarz w rozmowie z Jakubem Lisowskim z Głosu Szczecińskiego. – Teraz już wiemy, że autyzmu, który nie jest chorobą a zaburzeniem, w czasie np. badań prenatalnych się nie wykryje. Czemu tak się stało? Nie usłyszeliśmy tego od lekarzy, ale mogło to być związane, że wczesnym porodem. Urodzili się w 31. tygodniu ciąży, a mówi się, że pełna ciąża bliźniacza to jest 38 tygodni. Liczyliśmy się z tym, że poród może u nas nastąpić wcześniej, ale nie spodziewaliśmy się, że już w 31. tygodniu i będzie to miało takie skutki. Teodor ma teraz mocno obciążony układ nerwowy, za to Tobiasz, który nawet dłużej leżał w szpitalu, gorzej znosił pierwsze tygodnie życia i do domu wyszedł dopiero po dwóch miesiącach bardzo dobrze się rozwinął.

Dziś wiadomo, że Teodor cierpi na Autyzm Dziecięcy. Przed Wielkanocą na portalu pomagam.pl ruszyła zbiórka pieniędzy na rehabilitację chłopca. Rodzice dziecka chcieliby uzyskać 70 tys. zł. najbliższe dwa lata będą kluczowe jeśli chodzi o rozwój i zdrowie dziecka.

Jeśli chcecie wesprzeć Teodora i jego rodziców, tutaj możecie dokonać wpłaty:

https://pomagam.pl/teodormalywojownik

 

Źródło: GS24