Connect with us

BARLINEK

Trzy inwestycje. Myślibórz, Barlinek i Boleszkowice w gronie szczęściarzy

Opublikowane

w dniu

Ponad 68 milionów trafi na inwestycje w regionie w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. To niespełna 4,3 % środków z całej puli funduszu. W zdecydowanej większości potrzeby gmin, w których „PiS nie rządzi” nie zostały dostrzeżone. Na liście szczęśliwców znalazły się trzy gminy z powiatu myśliborskiego.

 

 

Pomimo skromnej puli środków, jakie trafią na Pomorze Zachodnie, w powiecie myśliborskim aż trzy gminy otrzymają pieniądze na długo oczekiwane inwestycje. Gmina Myślibórz dostanie aż 1 000 000 złotych na budowę i przebudowę świetlic wiejskich. Gmina Boleszkowice otrzyma wsparcie w wysokości 560 tys. złotych na modernizację stacji uzdatniania wody w Chwarszczanach. Z kolei gmina Barlinek dostanie dofinansowanie w wysokości 1,5 miliona złotych na modernizację przedszkola miejskiego nr 1.

Potrzeby samorządów były o wiele większe, zarówno gminy jak i powiat składały wnioski i projekty, ale nie zyskały one uznania w oczach rządu. W przeliczeniu na mieszkańca, wartość przyznanych środków wyniesie zaledwie 41 zł, to dużo poniżej średniej dla kraju. Sytuuje to region dopiero na 12. miejscu w Polsce. Najwięcej środków trafiło na Podkarpacie, czyli region, który najbardziej popiera PiS.