Connect with us

BIZNES

Tymczasowy wójt Boleszkowic: To jest karykatura Zakładu Komunalnego. Czy gminą ma zarządzać układ?

Opublikowane

w dniu

W Boleszkowicach wciąż głośno o ulotce wyborczej podpisanej przez Krzysztofa Prętnickiego, pełniącego funkcję wójta w gminie. Wiele słów krytyki kieruje pod adresem miejscowego zakładu komunalnego i mówi o szkodliwym dla gminy i mieszkańców o układzie.

 

– Strata jaką generuje ZUK wynosi około 1,7 miliona rocznie! – grzmi w swojej ulotce Krzysztof Prętnicki, tymczasowy wójt Boleszkowic.

Wylicza, że zakład ma same wady jeśli chodzi o funkcjonowanie. ZUK w Boleszkowicach nie jest odpowiedzialny za dostawę wody dla mieszkańców, nie zajmuje się wywozem odpadów komunalnych, nie świadczy usług na zewnątrz, nie zarabia, nie realizuje żadnych inwestycji. Na wodzie i śmieciach zarabiają zewnętrzne firmy, dlatego w Boleszkowicach są tak wysokie ceny za media i usługi.

– Zorganizowany w ten sposób zakład służył jako narzędzie wyborcze wójta. Czy gminą ma zarządzać układ? To jest karykatura Zakładu Komunalnego.

Informację o poglądzie Krzysztofa Prętnickiego opublikował w internecie Jerzy Kopaszewski, mieszkaniec Boleszkowic.

W materiale pojawia się nazwisko Marka Czypara, który pełni funkcję kierownika Zakładu Usług Komunalnych. Według ubiegłorocznego oświadczenia majątkowego, w 2019 roku zarobił on w zakładzie ponad 103 tysiące złotych. W tym roku na BIP jego oświadczenie majątkowe nie zostało na razie opublikowane. Dlaczego?

– Będą się trzymali władzy i stanowisk rękoma i nogami, nawet pełnią po dwie i więcej funkcji w czasie jednych godzin pracy, do utrwalenia tej sytuacji potrzebny jest wybór kierownika ZUK na wójta, część prawdy wyjawił kandydat Prętnicki w swojej odezwie do mieszkańców – komentuje sytuację Jerzy Kopaszewski.

Poniżej ulotka, jaką można znaleźć w Boleszkowicach i w sieci.