Connect with us

BIZNES

Urzędnik z Dębna wygrał konkurs na prezesa szpitala

Opublikowane

w dniu

Urzędnik z dębnowskiego ratusza wygrał konkurs na prezesa szpitala powiatowego. Wcześniej starał się o pracę w ZGDO, jest też kandydatem na wójta Boleszkowic.

 

– Łukasz Dombek swoje obowiązki służbowe wykonuje sumienie i z zaangażowaniem – mówi o pracowniku Urzędu w Dębnie Mirosław Turów, sekretarz gminy. – Jest osobą, która korzysta w pełni ze swoich praw publicznych, m.in. z czynnego i biernego prawa wyborczego – dodaje.

Tłumaczy, że urzędnik odpowiedzialny jest w Centrum Wspierania Biznesu m.in. za działanie Centrum Usługowo-Doradczego Euroregionu Pomerania, organizację szkoleń i konferencji dla lokalnych przedsiębiorców, obsługę miast partnerskich, promocję terenów inwestycyjnych czy też prowadzenie Punktu Obsługi Regionalnego Funduszu Pożyczkowego POMERANUS budowanie polsko-niemieckich kontaktów biznesowych.

Jak zapewnia sekretarz, władze gminy są zadowolone z pracy Łukasza Dombka. Ten od jakiegoś czasu jednak zabiegał o inną pracę. Najpierw wystartował w konkursie na prezesa spółki ZGDO (zajmującej się gospodarką odpadami na terenie 10 gmin), potem wystartował jako kandydat na wójta Boleszkowic (do wyborów nadal nie doszło), a także ubiegał się o stanowisko prezesa szpitala powiatowego w Gryfinie. Jak się dowiedzieliśmy, ten ostatni z konkursów wygrał.

Szpital w Gryfinie od 22 marca jest szpitalem covidowym.

 

Foto: czasopismo Pomyśle, wyd. 10/12 2020