Connect with us

BOLESZKOWICE

UWAGA – zakaz wstępu do części lasów w powiecie myśliborskim!

Opublikowane

w dniu

Na podstawie Rozporządzenia Nr 2/2022 Wojewody Zachodniopomorskiego z dnia 31 stycznia 2022 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń na terenie województwa zachodniopomorskiego, wprowadzony został zakaz wstępu do lasów leżących na terenie poniższych gmin.

 

1) Gryfino, Widuchowa, Banie, Chojna, Trzcińsko-Zdrój, Cedynia, Moryń, Mieszkowice w powiecie gryfińskim;

2) Boleszkowice w powiecie myśliborskim;

3) część gminy Dębno w powiecie myśliborskim położona na zachód od drogi krajowej nr 23 na odcinku od granicy z gminą Myślibórz do skrzyżowania z ul. Jana Pawła II w miejscowości Cychry, następnie na południe od ul. Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Ogrodową i dalej na południe od linii wyznaczonej przez ul. Ogrodową, której przedłużenie biegnie do wschodniej granicy gminy Dębno;

4) część gminy Myślibórz w powiecie myśliborskim położona na zachód od drogi krajowej 23 oraz na zachód od drogi krajowej nr 26 na odcinku od miejscowości Myślibórz do granicy z gminą Trzcińsko-Zdrój, Gryfino, Widuchowa i Banie, Myślibórz.

 

Zasięg obszaru objętego zakazem zobrazowany jest na mapie prowadzonej przez Główny Inspektorat Weterynarii (obszar objęty ograniczeniami II – restricted zone II, zakreślony kolorem różowym jako strefa objęta zakażeniem). Zakaz obowiązuje od podpisania rozporządzenia przez Wojewodę Zachodniopomorskiego do jego zmiany lub odwołania.

 

https://bip.wetgiw.gov.pl/asf/mapa/

 

Termin obowiązywania zakazu uzależniony jest od dynamiki rozwoju sytuacji, związanej ze stwierdzeniami nowych przypadków padłych dzików, zarażonych wirusem afrykańskiego pomoru świń.

 

Więcej informacji można znaleźć na stronach Głównego Inspektoratu Weterynarii (GIW).