Connect with us

INWESTYCJE

W naszym regionie jest jedna z najlepszych tras rowerowych

Opublikowane

w dniu

 

Trasa rowerowa Wierz – Siekerki – Choszczno została laureatem Europejskiej Nagrody Zielonych Tras dla najlepszych i najciekawiej ścieżek rowerowych poprowadzonych niezależnie od dróg samochodowych.

Do konkursu było zgłoszonych 32 tras z 13 państwa. Jury konkursu wybrało i nagrodziło 8 z nich. Wśród nich była trasa z naszego regionu, która została wyróżniona w kategorii „Doskonałość”. Pod uwagę brano także standard wykonania, odpowiednie oznakowanie oraz zlokalizowanie przy niej usług dla turystów rowerowych np. zorganizowane wczasy rowerowe, noclegi, gastronomia i inne atrakcje.

Trasa na wyróżnionym odcinku jest bardzo atrakcyjna. Po polskiej stronie przebiega zielonymi terenami m.in. w Choszcznie, Barlinku, Myśliborzu czy Godkowie, by dotrzeć następnie do Siekierek, gdzie znajduje się niezwykła atrakcja turystyczna – dawny kolejowy most, służący w przeszłości celom militarnym, dziś łączący mieszkańców polsko – niemieckiego pogranicza. Odkąd zakończyła się jego modernizacja, stał się prawdziwym hitem turystycznym, miejscem obowiązkowym na trasie rowerowych wypraw po Pomorzu Zachodnim. Z ulokowanej na nim platformy rozpościera się przepiękny widok przyrodę Doliny Dolnej Odry.

 

Fot. wzp.pl