Connect with us

BIZNES

Walka o fotel prezesa spółki. Wśród kandydatów ciekawe nazwiska

Opublikowane

w dniu

Rada Nadzorcza Spółki „Spółka Gmin Dolnej Odry” ogłosiła konkurs na stanowisko Prezesa Zarządu. Wśród kandydatów jest sekretarz gminy Boleszkowice, czy też urzędnik z Dębna.

 

Gminy Banie, Bielice, Boleszkowice, Cedynia, Dolice, Lipiany, Marianowo, Moryń, Stare Czarnowo i Warnice przynależą do Związku Gmin Dolnej Odry, która zajmuje się gospodarką śmieciową na terenie wymienionych samorządów. Właśnie trwa konkurs na stanowisko prezesa spółki. Wśród osób, które ubiegają się o posadę, znajduje się kilka interesujących postaci.

Jak informuje Przewodniczący Rady Nadzorczej ZGDO, Józef Chodarcewicz, wśród kandydatów jest m.in. Łukasz Dombek, pracujący obecnie w Centrum Wspierania Biznesu Urzędu Miejskiego w Dębnie, jednocześnie jest kandydatem na wójta Boleszkowice i prowadzi kampanię wyborczą.

Na liście kandydatów widzimy też Annę Sobczyńską, która obecnie pełni funkcję Sekretarza Gminy Boleszkowice – jedynej gminy z powiatu myśliborskiego, która należy do struktur ZGDO.

O posadę ubiega się też Adam Fedorowicz, były burmistrz Chojny, podczas kadencji którego… gmina Chojna wystąpiła ze ZGDO i zaczęła się zajmować gospodarką śmieciową na własną rękę.