Connect with us

DĘBNO

Wielki Piknik Rodzinny w Różańsku

Opublikowane

w dniu

Radość, zabawa, cudowna rodzinna atmosfera i mnóstwo atrakcji. 14 sierpnia odbyła się szósta edycja największej corocznej piknikowej imprezy rodzinnej organizowanej w Różańsku. W Wielkim Pikniku Rodzinnym udział wzięło kilkuset mieszkańców oraz przyjezdnych gości.

 

Organizatorzy przygotowali dla nich m.in.:

  • rodzinny bieg integracyjny, w którym udział wzięło 60 osób, w tym burmistrz Dębna Grzegorz Kulbicki wraz z żoną,
  • widowiskowe show trików piłkarskich w wykonaniu Dawida Jarzębowskiego, wicemistrza Polski 2019 we Freestyle Football,
  • wizytę bajkowych postaci (Spiderman, Batman, Mandalorian a nawet królik Bing) ze szczecińskiej Ligii Superbohaterów,
  • wystawę kilkunastu klasycznych aut, którymi przyjechały do Różańska grupy hobbystów ze Szczecina („Zachodniopomorskie Klasyki”) oraz Gorzowa („Gorzowski Automobilklub”),
  • bezpłatne dmuchańce i strefę atrakcji dla dzieci,
  • turniej w strzelaniu z wiatrówki,
  • indywidualne i zespołowe konkursy z nagrodami,
  • wyrzut kolorowych proszków holi,
  • 300 okolicznościowych koszulek dla pierwszych 300 uczestników.

Imprezą towarzyszącą był z kolei Festyn #Szczepimysię z KGW, w ramach którego każda chętna osoba, bez wcześniejszej rejestracji miała sposobność zaszczepić się jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson. Z takiej okazji skorzystało kilkadziesiąt osób.

Po części dziennej odbyła się całonocna zabawa taneczna do białego rana z efektownym, kilkuminutowym pokazem sztucznych ogni. Jeszcze nigdy w historii wsi tylu ludzi nie bawiło się na plenerowym parkiecie.

Różańsko dzięki zaangażowanej, zintegrowanej i kreatywnej społeczności, która wzięła sprawy w swoje ręce, jest niekwestionowanym liderem jeżeli chodzi o organizację lokalnych wydarzeń i imprez dla mieszkańców wsi.

Organizatorami Wielkiego Pikniku Rodzinnego były: Polska Fundacja Społeczeństwa Przedsiębiorczego, Koło Gospodyń Wiejskich w Różańsku, Koło Chłopów Wiejskich w Różańsku, Rada Sołecka Różańska oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Różańsku.

Wydarzenie współfinansowane było z Programu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030 oraz funduszy rady sołeckiej w Różańsku. Impreza towarzysząca Festyn #SzczepimySię z KGW dofinansowana była ze środków Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.